Náhradní filtrační vložky OSMOZA

náhradní vložky » Příslušenství

Cena:2500.00

Výměna je jednoduchá, nebojte se jí...

jená se o servis RO6 a RO7

1. Zastavte vodu do filtru. 

2. Vytáhněte těleso filtru z pod kuchyňské linky a zastavte kohoutek na tlakové nádobě a odpusťte tlak tím, že otevřete kohoutek na baterii nadoraz. Pokud jsou dost dlouhé přívodní hadičky, servis udělejte bez odpojení hadiček. Pokud jsou krátké, odpojte tak, že je zatlačíte do přístroje i s osazním a tím se svěrač v osazení uvolní a hadičky jdou lehce uvolnit. Vytáhněte je a odpojte od tělesa filtru.

3. Odšroubujte víčka, postupujte nejlépe od č. 3 po č.1 a vyjměte vložky a vložte nové.  Patrony mineralizace a carbon KDF  odpojte stejně jako celý přístroj, odštoubujte kolínka, omotejte teflonovou páskou a našroubujte na nové patrony. 

4. Než zašroubujete víčka, namažte lehce těsnění glycerinem nebo přírodní vazelínou, já používám od spol. FIN club. Po roce víčka krásně uvolníte, nepřilepí se.

5. Pokud jste odpojili hadičky, odřízněte kolmo 1,5 cm omačkané konce a prostě je zasuňte na doraz.

6. Proplach... z válce č 3 odpojte hadičku, pusťte vodu a nechejte cca 10-20 litrů propláchnout. Tím se šetří membrána osmozy a prodlouží se 2x její životnost. Následně dejte hadičku zpět, uložte přístroj pod dřez a pusťte ventil na tlakové nádobě. Nechejte 2-3x natlakovat a pak vypustit všechnu vodu (vždy cca 15 litrů) z filtru. 

7. Cca 2-3 dny poteče jemně mléčná voda, to je vzduch z pórů vložek. Po tuto dobu stále může být cítit ve vodě lehce desinfekce, ale nic se neděje. Jak se kapiláry zaplní vodou, vše bude v pořádku a máte na 5000 litrů nebo rok vystaráno.

   Gratulujeme, právě jste ušetřili cca 900,- Kč za servisního technika. Doporučujeme, pokud již nemáte, doobjednat si za filtr energetizační člen BPW (viz produkty) nebo sprchový a pračkový filtr. Proto, že objednáváte sami na e-shopu, oznamte to na info@aquasolutions,cz a  my Vám vrátíme 20% z ceny objednávky jako bonus stálého zákazníka.

Pokud řešíte nebo cítíte potřebu odkonzultovat úpravu vody, odělat orientační testy apod, neváhejte mne nezávazně kontaktovat

Radomír Hrbáč, technickýředitel Aqua Solutions s.r.o.

www.aquasolutions.cz,

mail: info@aquasolutions.cz

gsm: 00420 604422442