Náhradní filtrační vložky pro FP4

náhradní vložky » Příslušenství

Cena:1500.00

 Výměna je jednoduchá, nebojte se jí...

1. Zastavte vodu a odpusťte tlak tím, že otevřete kohoutek nadoraz.

2. Vytáhněte těleso filtru z pod kuchyňské linky, Pokud jsou dost dlouhé přívodní hadičky, servis udělejte bez odpojení hadiček. Pokud jsou krátké, odpojte tak, že je zatlačíte do přístroje i s osazním a tím se svěrač v osazení uvolní a hadičky jdou lehce uvolnit. Vytáhněte je a odpojte od tělesa filtru.

3. Odšroubujte víčka, postupujte nejlépe od č. 4 po č.1 a vyjměte vložky a vložte nové. Pozor na keramiku. Tu opatrně(je velmi křehká) očistěte pod tekoucí vodou žínkou bez saponátu, pokud je keramika v patroně č.4, dejte ji do patrony č.3 a carbon do č.4. Nemusí se pak provádět desinfekce! 

4. Než zašroubujete víčka, namažte lehce těsnění glycerinem nebo přírodní vazelínou, já používám od spol. FIN club. Po roce víčka krásně uvolníte, nepřilepí se.

5. Pokud jste odpojili hadičky, odřízněte kolmo 1,5 cm omačkané konce a prostě je zasuňte na doraz.

6. Pusťte vodu a nechejte cca 10-20 litrů propláchnout, až přestane být voda cítit po desinfekcí. Vložky jsou desinfikovány pro servis. Je dobré přístroj  i odvzdušnit a to tak, že jej postavíte na chvíli na bok hadičkami vzhůru a jak voda přestane prskat (vzduch), je odvzdušněno.

7. Cca 2-3 dny poteče mléčná voda, to je vzduch z pórů vložek. Po tuto dobu stále může být cítit ve vodě lehce desinfekce, ale nic se neděje. Jak se kapiláry zaplní vodou, vše bude v pořádku a máte na 5000 litrů nebo rok vystaráno.

   Gratulujeme, právě jste ušetřili cca 900,- Kč za servisního technika. Doporučujeme, pokud již nemáte, doobjednat si za filtr energetizační člen BPW (viz produkty) nebo sprchový a pračkový filtr. Proto, že objednáváte sami na e-shopu, oznamte to na info@aquasolutions,cz a  my Vám vrátíme 20% z ceny objednávky jako bonus stálého zákazníka.

 

Pokud řešíte nebo cítíte potřebu odkonzultovat úpravu vody, odělat orientační testy apod, neváhejte mne nezávazně  kontaktovat

Radomír Hrbáč, technický ředitel Aqua Solutions s.r.o.

 www.aquasolutions.cz,

mail: info@aquasolutions.cz

gsm: 00420 604422442